background

SARS-CoV-2 dla podróżujących (np. do Grecji, Egiptu, Hiszpanii)

409 PLN
Kup teraz!
SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR z zaświadczeniem lekarskim w języku angielskim dla podróżujących (np. do Grecji, Egiptu, Hiszpanii)

Chcąc podróżować po świecie w dobie pandemii koniecznym jest okazanie negatywnego wyniku testu na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Test wykonywany jest […]

Chcąc podróżować po świecie w dobie pandemii koniecznym jest okazanie negatywnego wyniku testu na zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Test wykonywany jest metodą real time RT-PCR i może być wymagany przez właściwe organy większości państw w związku z zamiarem przekroczenia granicy. Wynik testu musi być opatrzony podpisem certyfikowanego lekarza i zawierać numer dokumentu tożsamości badanego. Zadaniem badanego jest weryfikacja czy cel podróży wymaga okazania dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu oraz w jakim terminie przed przekroczeniem granicy test powinien być wykonany. Władze takich krajów jak Hiszpania, Maroko, Grecja czy Egipt wymagają okazania dokumentu w języku angielskim zawierającego dane osoby podróżującej, wraz z numerem dokumentu tożsamości, oraz negatywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Test należy wykonać w rekomendowanym przez krajowy resort zdrowia laboratorium w kraju pochodzenia podróżującego. Badanie wykonuje się w punktach wymazowych przystosowanych do pobrania materiału do badania SARS-CoV-2 met. RT-PRC i specjalnie do tego wyznaczonych- punkty stacjonarne i punkty Drive&Go-Thru. Przy wizycie w punkcie pobrań należy okazać ważny dokument tożsamości- dowód osobisty lub paszport w przypadku osoby podróżującej poza strefę Schengen. Metoda real time RT-PCR wykonuje się z zastosowaniem materiału pobranego z nosogardzieli badanego. Ta metoda wykazuje największą skuteczność dzień po wystąpieniu objawów klinicznych lub od 7 do 9 dni od kontaktu z wirusem, czyli potencjalnego zakażenia. Z materiału wyjściowego pobranego z nosogardzieli izoluje się materiał genetyczny wirusa RNA SARS-CoV-2. Referencje WHO oraz PZH (Państwowego Zakładu Higieny) zakładają zidentyfikowanie 2lub 3 genów wspólnych dla podrodzajów Sarbecovirus (gen E) oraz charakterystycznych wyłącznie dla wirusa SARS-CoV-2 (RdRp, N, ORF1ab). Jeżeli wynik badania będzie wątpliwy należy wykonać kolejny test, a do czasu otrzymania wyniku powtórnego testu należy postępować jak w przypadku wyniku pozytywnego.

Przygotowanie do badań

brak

Pakiet zawiera następujące badania

  • SARS-CoV-2 (COVID-19) met. Real Time RT-PCR Kod badania: 4868

Może zainteresuję Cię również