background

SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR

349 PLN
Kup teraz!
SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR

Badanie, które oferuje pakiet jest badaniem diagnostycznym choroby COVID-19. Wykonywane przy użyciu techniki real time RT-PCR. Największą czułość badania, aco […]

Badanie, które oferuje pakiet jest badaniem diagnostycznym choroby COVID-19. Wykonywane przy użyciu techniki real time RT-PCR. Największą czułość badania, aco za tym idzie, najlepsze wyniki, uzyskuje się dzień po wystąpieniu objawów klinicznych lub 7-9 dni od potencjalnego zakażenia. Badanie można wykonać jedynie w specjalnych punktach wymazowych do tego wyznaczonych. Są to mobilne punkty Drive&Go-Thru lub stacjonarne punkty wymazowe. Punkty muszą być przystosowane do pobrania materiału do badania SARS-Cov-2 met. RT-PCR. Wymaz pobierany z gardła lub nosogardzieli najlepiej pobrać rano, przepłukując wcześniej usta wodą przegotowaną, a jeżeli nie jest to możliwe to około trzy godziny od ostatniego posiłku. Z materiału wyjściowego, czyli wymazu, izoluje się się materiał genetyczny wirusa (RNA SARS-Cov-2). Zgodnie z referencjami WHO oraz Państwowego Zakładu Higieny w badaniu identyfikowane są dwa lub trzy geny, spośród genów wspólnych dla podrodzaju Sarbecovirus (gen E), oraz charakterystycznych wyłącznie dla SARS-Cov-2 (N, RdRp, ORF1ab). Jeżeli uzyskany wynik jest wynikiem wątpliwym konieczne jest powtórzenie badania i postępowanie jak w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego.

Przygotowanie do badań

• Przed pobraniem materiału nie należy myć zębów, stosować płynów do płukania jamy ustnej, tabletek do ssania na gardło oraz gum do żucia. • Wymaz powinien być pobrany po zachowaniu co najmniej 2 godzinnego odstępu od zaaplikowania donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych (kropli, maści, aerozoli). • Przed pobraniem materiału nie należy przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa. • Przed pobraniem należy wyjąć ruchome protezy zębowe.

Pakiet zawiera następujące badania

  • Badanie SARS-CoV-2 metodą real time RT-PCR

Może zainteresuję Cię również